Karkonosze są chętnie odwiedzane przez osoby z całej Polski. Miłośnicy szaleństw rowerowych z pewnością będą zadowoleni z singletracków, czyli zróżnicowanych tras rowerowych, które całkiem niedawno pojawiły się w Karkonoszach. To prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Za jego stworzenie projektu odpowiada POMBA – Polish Mountain Bikers Alliance.

Ostry zakręt na singletracku w Karkonoszach

Singletracki w Karkonoszach?


Singletracki w Karkonoszach to trasy rowerowe o różnym stopniu zaawansowania zlokalizowane w malowniczych częściach u stup Karkonoszy. Łączna długość singletracków w Karkonoszach wynosi ponad 70 km. Trasy są jednokierunkowe i wąskie. Są one przystosowane do rowerów górskich (MTB), ponieważ ukształtowanie terenu jest niezwykle zróżnicowane.

Pasmo Rowerowe Olbrzymy

Oficjalna nazwa tras w Karkonoszach to Pasmo Rowerowe Olbrzymy. Łącznie do dyspozycji mamy 14 tras. Przebiegają one przez Jelenią Górę, Piechowice i gminę Podgórzyn. Na specjalną uwagę zasługuje fakt, że znajdziemy tutaj zarówno trasy przeznaczone dla amatorów lub osób początkujących, jak i takie, z którymi poradzą sobie wyłącznie zaawansowani. Oczywiście należy pamiętać, że niektóre odcinki są ekstremalnie trudne. Właśnie dlatego niezbędne są akcesoria ochronne oraz oprzyrządowanie zwiększające bezpieczeństwo.

Trasy karkonoskich singletracków

Pasmo Rowerowe Olbrzymy – odcinek w okolicy Przesieki


W okolicach Zachełmia znajduje się trasa czerwona oraz niebieska. Mowa tutaj o pętli Kopa oraz Szerzawa. W okolicy Przesieki znajdziemy takie pętle, jak Przesiecka, Niedźwiednik, Czerwień, Dolina Czerwienia. W okolicy Borowic przebiegają trasy Sudecka oraz Nad Przesieką.

Z Sobieszowa startuje trasa o nazwie Żar. Z Michałowic możemy wyruszyć w trasę o nazwie Grzybowie. Bezpośrednio łączy się ona z pętlami Trzmielak, Sobiesz, Cicha Dolina, Ostrosz. Warto wspomnieć, że wszystkie ścieżki zostały starannie oflagowane. Jest to sporym ułatwieniem podczas planowania wycieczki na jednośladzie. Wszelkie zjazdy zostały optymalnie wyprofilowane, co znacząco zwiększa komfort jazdy. Są one również zakończone muldami i bandami. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia groźnych wypadków.

Singletracki w Karkonoszach – nocleg dla rowerzystów na Zachełmiu!

Rowerzyści , którzy pragną poznać karkonoskie singletracki powinni pomyśleć o wygodnym zakwaterowaniu. Dobrym wyborem jest nasza Rezydencja Lawendowe Wzgórze, która znajduje się w miejscowości Zachełmie.

Lawendowe Wzgórze jest w pełni przystosowane dla rowerzystów. Do dyspozycji gości został oddany bezpieczny magazyn na rowery oraz pozostały sprzęt rowerowy. Bezpieczny garaż jest zabezpieczony przed włamaniem zarówno za pomocą solidnych zamków, jak i alarmu. Rowerzyści mogą również skorzystać z wyposażonego warsztatu.

Warto również wspomnieć o licznych udogodnieniach w Lawendowym Wzgórzu. Po intensywnym dniu można skorzystać z sauny lub altany grillowej, która pomieści aż 25 osób. W pensjonacie znajdują się wygodne pokoje urządzone w oryginalnym stylu. Zobacz pokoje.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress